Marathon nieuws, Landelijk & Regionaal.

Zaterdag 21 januari is de 7e wedstrijd van de Leisure World competitie verreden in Enschede.

Aan deze competitie nemen een aantal HIJC’ers deel. Naast rijders uit de marathongroep doen ook Joelle Jaspers en Frank Bosman mee.
Joelle reed bij de dames naar een 4e plaats en staat in het algemeen klassement op plaats 9. Ellie reed naar een 13e plaats en staat in het klassement 16e.
Laurens Achterkamp probeerde na een aantal ronden een ronde voorsprong te nemen. Helaas strandde de poging. Laurens finishte als 4e en dat is een verdienstelijke uitslag in de categorie C1.
Thymen Boomsma en Stefan ten Dam startten in de C2. Ook Stefan probeerde met 3 andere rijders een ronde te pakken op het peloton. Helaas moest Stefan in het zicht van de staart van het peloton de handdoek in de ring werpen. Stefan finishte als eerste achter de 3 koplopers en staat op een solide 2e plaats in het klassement. Thymen finishte als 9e .
In de categorie snelle masters, deed Frank Bosman goede zaken. Hij werd 6e, met een ronde voorsprong. Inmiddels is Frank naar de 15e plaats in het klassement geklommen.
Tot slot, Gerard Ebbekink. Gerard is een harde  werker en werd vooral door zijn inzet 6e in de wedstrijd. Hiermee is Gerard tot  een 2e plek in het klassement doorgedrongen.

De finale van de Leisure World competitie is zaterdag 18 februari in Dronten.

Zondag 15 januari, 6e wedstrijd van de Noord Oost competitie, Groningen.

Bij de C2 rijdt Thymen Boomsma naar een verdienstelijke  22e plaats, in het klassement staat hij op plaats 24.
Bij de dames schaatst  Ellie Scholten naar plaats 28, in het geweld van deze jonge dames is dit goed te noemen. In het klassement staat Ellie op plaats 35, niet onverdienstelijk!!
In de  M1 doet Frank Bosman zeer goed mee. De M1 is een klasse waar zeer hard wordt gereden. Frank  schaatst naar de 29e plaats in de pelotonssprint.  In het klassement  staat hij op plaats 37.
Bij de M2 zijn George Bouret en Gerard Ebbekink  die deelnemen in deze klasse. George finisht op een 7e plaats en Gerard eindigt op de 23e plaats. De deelname in de M2 is zeer groot, de heren laten zich goed zien. In het klassement staat George op plaats 8 en Gerard op plaats 9.

De landelijke rijders van HIJC schaatsten  zaterdag  in Deventer de 14e KPN cup.  Marlies ter Bekke rijdt goed mee en eindigt op plaats 42. Helaas is Anneke Peters ziek.
In de Topdivisie rijdt Mart Bruggink naar een goede 17e plaats. Mart rijdt in dienst van kopman Crispijn Ariens die aan kop staat in het klassement. Mart staat in het klassement op plaats 37.

Eerste update van het nieuwe jaar

Vrijdag 6 januari hebben de gewestelijke kampioenschappen plaatsgevonden in Dronten. Hieraan hebben van de HIJC deelgenomen: Laurens Achterkamp en Frank Bosman. Laurens heeft de race niet uitgereden maar Frank heeft de 60 ronden vol gemaakt en eindigde op plaats 19. Uitstekend! En dat in een veld van ijzersterke rijders zoals Kurt van de Nes, Rene van der Meulen en Andre Klompmaker.
 
Wat de landelijke dames en heer hebben gereden was ook niet misselijk.
Deze 12e KPN marathoncup vond plaats in Alkmaar.
Mart Bruggink reed naar plaats 25 in dit landelijke geweld. Dit is een goede prestatie daar hij in dienst rijdt van de kopman Crispijn Ariens, die hoog in het klassement staat.
Bij de dames reden Anneke Peters en Marlies ter Bekke de 70 ronden uit. Anneke reed naar een mooie 25e plek en Marlies naar plaats 43. Prima gezien de omstandigheden in Alkmaar als buitenbaan!

 

 

Foto's

Marlies ter Bekke